Valutaomvandlare

Aktuella Valutakurser

Senast uppdaterad (swe/no/dk tid): 2016-09-23 16:00

LandValutaPerKöper resecheckarKöper sedlarSäljer sedlarSäljer resecheckar100 SEK i utländsk valuta
amerikanska DollarUSD17,97618,22289,14359,234910,94
arabiska DirhamAED1-2,22642,5340-39,46
australienska DollarAUD16,15076,34096,97887,048614,33
Bahamas DollarBSD1-7,22639,3738-10,67
Barbados DollarBBD1-3,97354,7382-21,11
Brasilianska RealBRL1-2,46472,9044-34,43
bulgariska Lev (New)BGN1-4,69145,2730-18,96
Chilenska PesoCLP1-0,01190,0144-6 944,44
colombianska PesoCOP1-0,00260,0034-29 411,76
danska KronorDKK1-1,23181,3580-73,64
DinarBHD1-20,646624,8844-4,02
Dominikanska Peso OroDOP1-0,17450,2056-486,38
egyptiska PundEGP1-0,73490,9798-102,06
engelska PundGBP110,264910,582411,8943-8,41
EuroEUR18,96369,240810,232710,33509,77
Fiji DollarFJD1-3,81814,6963-21,29
filippinska PesoPHP1-0,16530,1971-507,36
Gambianska DalasiGMD1-0,18080,2319-431,22
Hongkong DollarHKD1-1,05521,1875-84,21
indiska RupeeINR1-0,11830,1419-704,72
indonesiska RupiahIDR100-0,06060,0731-136 798,91
isländska KrónurISK1-0,06730,0793-1 261,03
israeliska NewSheqelILS1-2,13102,4819-40,29
Jamaicanska DollarJMD1-0,06160,0734-1 362,40
japanska YenJPY1007,87088,11428,87488,96351 126,79
Jordanska DinarJOD1-11,203313,2804-7,53
Kanadensiska DollarCAD16,11996,30926,86456,933114,57
kenyanska ShillingKES1-0,07500,0927-1 078,75
kinesiska YuanCNY1-1,23041,3846-72,22
Koreanska WonKRW1-0,00720,0086-11 627,91
kroatiska KunaHRK1-1,21511,3811-72,41
Kuwait DinarKWD1-26,266531,0515-3,22
Malaysiska RinggitMYR1-1,97902,2524-44,40
Marockanska DirhamMAD1-0,76151,0366-96,47
Mauritius RupeeMUR1-0,22330,2695-371,06
Mexicanska PesoMXN1-0,41470,4774-209,47
Norska KronerNOK1-1,00371,0962-91,22
Nya Zeeländska DollarNZD1-5,96266,7101-14,90
Oman RialOMR1-20,552724,5084-4,08
Polska NewZlotyPLN1-2,13442,4020-41,63
Rumänska Lei (new)RON1-2,00832,3666-42,25
ryska RubelRUB1-0,11670,1480-675,68
Saudiarabiska RiyalSAR1-2,06062,4268-41,21
Schweiziska FrancsCHF18,18118,43419,1526-10,93
singapore DollarSGD1-5,79276,7467-14,82
sydafrikanska RandZAR1-0,60370,6794-147,19
Taiwanesiska New DollarTWD1-0,25260,3003-333,00
thailändska BahtTHB1-0,23050,2730-366,30
tjeckiska KorunaCZK1-0,34360,3824-261,51
Trinidad + Tobago DollarTTD1-1,17131,4165-70,60
Turkiska LiraTRY1-2,80233,2214-31,04
ungerska ForintHUF1-0,03030,0337-2 967,36
Vietnamesiska NewDongVND100-0,03350,0462-216 450,22
Öst Karibiska DollarXCD1-2,93543,5104-28,49

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen. Observera att kurserna kan avvika vid stora belopp eller vid skadade/gamla sedlar. Kontakta närmaste FOREX Bankbutik för mer information. Källa: FOREX Bank

Upp