Valutaomvandlare

Aktuella Valutakurser

Senast uppdaterad (swe/no/dk tid): 2016-09-30 16:00

LandValutaPerKöper resecheckarKöper sedlarSäljer sedlarSäljer resecheckar100 SEK i utländsk valuta
amerikanska DollarUSD18,04248,29119,21949,311610,85
arabiska DirhamAED1-2,23732,5464-39,27
australienska DollarAUD16,15496,34536,98367,053414,32
Bahamas DollarBSD1-7,26189,4199-10,62
Barbados DollarBBD1-3,99304,7615-21,00
Brasilianska RealBRL1-2,44632,8828-34,69
bulgariska Lev (New)BGN1-4,71455,2990-18,87
Chilenska PesoCLP1-0,01190,0144-6 944,44
colombianska PesoCOP1-0,00260,0034-29 411,76
danska KronorDKK1-1,23811,3650-73,26
DinarBHD1-20,742725,0002-4,00
Dominikanska Peso OroDOP1-0,17520,2065-484,26
egyptiska PundEGP1-0,73490,9798-102,06
engelska PundGBP110,268110,585711,8980-8,40
EuroEUR19,00459,283010,279410,38229,73
Fiji DollarFJD1-3,83144,7127-21,22
filippinska PesoPHP1-0,16450,1962-509,68
Gambianska DalasiGMD1-0,18170,2331-429,00
Hongkong DollarHKD1-1,06081,1938-83,77
indiska RupeeINR1-0,11890,1426-701,26
indonesiska RupiahIDR100-0,06120,0738-135 501,36
isländska KrónurISK1-0,06790,0800-1 250,00
israeliska NewSheqelILS1-2,14402,4971-40,05
Jamaicanska DollarJMD1-0,06190,0738-1 355,01
japanska YenJPY1007,94218,18778,95529,04481 116,67
Jordanska DinarJOD1-11,261613,3494-7,49
Kanadensiska DollarCAD16,11866,30786,86306,931614,57
kenyanska ShillingKES1-0,07530,0931-1 074,11
kinesiska YuanCNY1-1,23641,3914-71,87
Koreanska WonKRW1-0,00720,0086-11 627,91
kroatiska KunaHRK1-1,21921,3858-72,16
Kuwait DinarKWD1-26,369331,1731-3,21
Malaysiska RinggitMYR1-1,97622,2493-44,46
Marockanska DirhamMAD1-0,76851,0462-95,58
Mauritius RupeeMUR1-0,22370,2700-370,37
Mexicanska PesoMXN1-0,41830,4816-207,64
Norska KronerNOK1-1,01701,1107-90,03
Nya Zeeländska DollarNZD1-5,97296,7217-14,88
Oman RialOMR1-20,637824,6098-4,06
Polska NewZlotyPLN1-2,12852,3953-41,75
Rumänska Lei (new)RON1-2,01542,3750-42,11
ryska RubelRUB1-0,11820,1499-667,11
Saudiarabiska RiyalSAR1-2,06812,4356-41,06
Schweiziska FrancsCHF18,26308,51869,2443-10,82
singapore DollarSGD1-5,79246,7463-14,82
sydafrikanska RandZAR1-0,59060,6646-150,47
Taiwanesiska New DollarTWD1-0,25380,3017-331,46
thailändska BahtTHB1-0,23170,2745-364,30
tjeckiska KorunaCZK1-0,34540,3844-260,15
Trinidad + Tobago DollarTTD1-1,17531,4213-70,36
Turkiska LiraTRY1-2,79243,2100-31,15
ungerska ForintHUF1-0,03010,0335-2 985,07
Vietnamesiska NewDongVND100-0,03370,0465-215 053,76
Öst Karibiska DollarXCD1-2,94983,5276-28,35

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen. Observera att kurserna kan avvika vid stora belopp eller vid skadade/gamla sedlar. Kontakta närmaste FOREX Bankbutik för mer information. Källa: FOREX Bank

Upp