Valutaomvandlare

Aktuella Valutakurser

Senast uppdaterad (swe/no/dk tid): 2016-09-26 11:00

LandValutaPerKöper resecheckarKöper sedlarSäljer sedlarSäljer resecheckar100 SEK i utländsk valuta
amerikanska DollarUSD17,97908,22589,05639,146911,04
arabiska DirhamAED1-2,22832,5362-39,43
australienska DollarAUD16,13376,32346,95957,029114,37
Bahamas DollarBSD1-7,23249,3817-10,66
Barbados DollarBBD1-3,97684,7422-21,09
Brasilianska RealBRL1-2,44772,8844-34,67
bulgariska Lev (New)BGN1-4,70195,2325-19,11
Chilenska PesoCLP1-0,01180,0143-6 993,01
colombianska PesoCOP1-0,00250,0033-30 303,03
danska KronorDKK1-1,23341,3464-74,27
DinarBHD1-20,658524,8988-4,02
Dominikanska Peso OroDOP1-0,17460,2057-486,14
egyptiska PundEGP1-0,73490,9798-102,06
engelska PundGBP110,250010,567011,7594-8,50
EuroEUR18,97249,249910,141310,24279,86
Fiji DollarFJD1-3,81214,6889-21,33
filippinska PesoPHP1-0,16450,1962-509,68
Gambianska DalasiGMD1-0,18220,2337-427,90
Hongkong DollarHKD1-1,05621,1886-84,13
indiska RupeeINR1-0,11830,1419-704,72
indonesiska RupiahIDR100-0,06060,0731-136 798,91
isländska KrónurISK1-0,06750,0796-1 256,28
israeliska NewSheqelILS1-2,12862,4792-40,34
Jamaicanska DollarJMD1-0,06170,0736-1 358,70
japanska YenJPY1007,89908,14338,90668,99571 122,76
Jordanska DinarJOD1-11,215913,2953-7,52
Kanadensiska DollarCAD16,11786,30706,86226,930814,57
kenyanska ShillingKES1-0,07500,0927-1 078,75
kinesiska YuanCNY1-1,23111,3854-72,18
Koreanska WonKRW1-0,00710,0085-11 764,71
kroatiska KunaHRK1-1,21741,3700-72,99
Kuwait DinarKWD1-26,279931,0674-3,22
Malaysiska RinggitMYR1-1,97252,2450-44,54
Marockanska DirhamMAD1-0,76631,0432-95,86
Mauritius RupeeMUR1-0,22330,2695-371,06
Mexicanska PesoMXN1-0,41170,4740-210,97
Norska KronerNOK1-1,00251,0949-91,33
Nya Zeeländska DollarNZD1-5,93896,6834-14,96
Oman RialOMR1-20,575524,5355-4,08
Polska NewZlotyPLN1-2,12512,3915-41,81
Rumänska Lei (new)RON1-2,01182,3707-42,18
ryska RubelRUB1-0,11650,1477-677,05
Saudiarabiska RiyalSAR1-2,06142,4278-41,19
Schweiziska FrancsCHF18,19208,44549,1648-10,91
singapore DollarSGD1-5,78486,7375-14,84
sydafrikanska RandZAR1-0,60100,6764-147,84
Taiwanesiska New DollarTWD1-0,25170,2992-334,22
thailändska BahtTHB1-0,23050,2704-369,82
tjeckiska KorunaCZK1-0,34450,3834-260,82
Trinidad + Tobago DollarTTD1-1,17401,4198-70,43
Turkiska LiraTRY1-2,81353,2023-31,23
ungerska ForintHUF1-0,03040,0338-2 958,58
Vietnamesiska NewDongVND100-0,03350,0462-216 450,22
Öst Karibiska DollarXCD1-2,93793,5134-28,46

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen. Observera att kurserna kan avvika vid stora belopp eller vid skadade/gamla sedlar. Kontakta närmaste FOREX Bankbutik för mer information. Källa: FOREX Bank

Upp